…Багато глядачів застигли перед екранами своїх телевізорів, спостерігаючи незвичну для українського ТБ картинку: схвильована красуня – цуценя Багіра – притискається до телеведучого Андрія Джеджули.
Загалом в ефірі каналу й раніше з’являлися тваринки, але цього разу все було інакше. Андрій не розповідав про якісь події, не знайомив із породою, не давав порад із експертом. Ведучий пропонував усиновити цуценя, евакуйоване з Херсонської області. Усі співробітники каналу поза кадром не могли стримати емоцій від тремтливого видовища, деякі навіть розплакалися. А телефонна лінія (номер з’явився на екрані) справді стала гарячою: одночасно надходило до двадцяти дзвінків від бажаючих стати господарями Багіри! Саме так розпочався новий проєкт допомоги бездомним тваринкам, який давно був задуманий на телеканалі КИЇВ24.
Із чого все почалося
На початку повномасштабної війни на кожному поверсі телеканалу КИЇВ24 стояли переноски для тварин, увійшовши до кабінету, можна було побачити кота чи собаку, що мирно сплять на стільці, іноді улюбленці навіть спокійно гуляли коридорами. Це був тривожний час, коли всі співробітники працювали практично нон-стоп, і багато хто переселився на канал, звісно ж, забравши з собою своїх тваринок.
Утім, політика керівників телеканалу КИЇВ24 завжди була максимально доброзичливою до тварин, і співробітникам дозволено приходити на роботу зі своїми вихованцями. Деякі працівники каналу майже постійно користуються такою можливістю, тому що їхні тваринки неспокійно поводяться вдома, на самоті. Багато хто приводить їх іноді, і щоразу це викликає безліч позитивних емоцій!
Тому, коли випадково виникла взаємодія з зоозахисниками з Громадської організації «Зоопатруль Україна», ідею допомагати прилаштовувати тварин у прямому ефірі зустріли на ура.
Чому Андрій Джеджула?
Стати обличчям проєкту запропонували Андрію Джеджулі, й це був невипадковий вибір. Стояло завдання обрати не просто хорошого телеведучого й небайдужу людину, а того, хто відчував би захист тварин на рівні місії, вкладав би в це душу, виявляв би повну зануреність у справу.
Як відомо, під час війни загострилася проблема вуличних, а також домашніх покинутих та втрачених тварин. Більшість притулків – переповнені, розорені, спалені, багато хто не має можливості повноцінно працювати. У суспільстві є запит на допомогу беззахисним та постраждалим тваринам, багато історій маленьких пухнастих героїв облетіли всі світові ЗМІ, а соціальні мережі відгукуються мільйонними переглядами та підтримкою на сюжети про тварин, які постраждали від ракетних атак, пожеж, трагічного паводку в Херсонській області, й тих, які загубилися і просто були кинуті своїми господарями.
«Я з радістю прийняв пропозицію стати амбасадором спільного проєкту нашого телеканалу з організацією «Зоопатруль» із усиновлення тварин. Мені дуже близька ця тема: поряд зі мною завжди були тварини. Ось нещодавно, вже під час реалізації проєкту, пішла на веселку моя кішка Лілу, їй було 18 років. Щоранку протягом довгого часу мій день починався з турботи про неї: з підтримуючих уколів, приготування тільки дієтичної їжі. Це дуже боляче, – каже Андрій Джеджула. – Але головне я бачу в тому, що в кожному ефірі я звертаюся до нашого міністра внутрішніх справ із вимогою серйозно розбиратися у справах, пов’язаних із живодерством у нашій країні. Україна – країна високих моральних стандартів, ми не маємо місця жорстокому поводженню з тваринами! Наші менші брати теж мають права!»
А влітку цього, 2024, року в суботні та недільні ефіри стали виходити й телеведучі Ілона Довгань та Олеся Кобзар. Дівчата з радістю прийняли в Андрія естафету з пошуку нових сімей котикам та собакам. І тепер для нас уже звично, коли в ефірі з’являється Олеся з цілою компанією кошенят на руках або Ілона з довірливим псом, який зворушливо дивиться в камеру! А ось Ілона Довгань гладить розкішного сірого кота-красеня, який ховає носа – ну, ніяк не хоче бути телезіркою!
«Зоопатруль»: від бізнесу до зооволонтерства
Як багато в нашому житті вирішує випадок! На початку війни засновник «Зоопатруля» Дмитро Ревнюк, як і багато хто з нас, був стурбований станом справ свого бізнесу, шукав можливість його підтримати та зберегти. Але одного разу він дізнався, що в сусідньому під’їзді в зачиненій квартирі залишилася безпорадна кішка, господарі якої поїхали й не повернулися. Вирішили її врятувати. І це виявилося лише початком. З’ясувалося, що закриті в будинках тварини – це масова проблема! Адже люди виїжджали на два-три дні, ніхто не розраховував, що це пекло розтягнеться на роки.
Про Дмитра та його друзів швидко пішов поголос, господарі стали самі звертатися і просити врятувати їхніх тварин, які вже багато днів закриті без їжі та води. Звичайно, на цьому все не закінчилося, адже на вулицях виявились сотні залишених і втрачених тварин. Тож приватна ініціатива людини з великим серцем переросла у глобальну акцію, а назва «Зоопатруль» стала брендом!
«Ми небайдужі до долі тварин, яких ми врятували. У кожного хвостика, який потрапив до нас, – своя історія, й ми мріємо подарувати їй хепі-енд. Тому ми неймовірно раді, що нам узялися допомагати журналісти. Ми раді, що глядачі телеканалу КИЇВ24 – це свідомі люди. Дехто з них став чудовою родиною для наших котиків та песиків. Ми отримали хороший результат від спільних ефірів. Номери гарячої лінії буквально розвивалися від дзвінків охочих прихистити тварин та тих, хто хотів подякувати за нашу роботу», – розповів Дмитро Ревнюк.
Із того часу до ініціативи Дмитра приєдналося багато ентузіастів, які виявили бажання допомагати й активність, а іноді – й справжній героїзм, рятуючи тварин, витягаючи з води та вогню, вивозячи з зони бойових дій, приймаючи з рук наших доблесних військових.
Зараз «Зоопатруль Україна» вже має власний притулок для тварин. Наприклад, волонтери «Зоопатруля» тільки з Херсонщини евакуювали близько 200 тварин, що постраждали від теракту на Каховській ГЕС!
Наразі у притулку перебуває близько 70 котів та 100 собак. Усі вони чекають на свій дім та люблячих людей.
Прилаштуванням тварин в організації займається відділ адопції. Якщо вам сподобалася тваринка з притулку, ви можете заповнити «Форму майбутнього господаря» або залишити свої контакти на Гарячій лінії. І для цього не обов’язково чекати на черговий ефір – можна напряму звернутися в «Зоопатруль» та обрати свою тваринку! Після заповнення форми з вами зв’язується спеціалістка з адопції і проводить коротку співбесіду, під час якої розповідає про тварину й консультує щодо її подальшого догляду та утримання. Якщо потенційного власника все влаштовує, він заповнює договір на тварину. Це розповсюджена європейська практика, яка допомагає зооволонтерським організаціям стежити за життям своїх підопічних, за потреби допомагати та убезпечити їх від повторного потрапляння на вулицю. Якщо з якихось причин хвостик та нові власники не знайшли спільну мову, за умовами договору, тварину завжди можна повернути. Всі, хто прихистив тваринку «Зоопатруля», отримують від партнерів організації запас корму на перший місяць.
Тваринка знайшла свою людину: кілька щасливих історій
Багіра та пані Ольга
Пам’ятаєте Багіру, з якої ми розпочали свою розповідь?
Цуценятко на ім’я Багіра разом із її сестричкою «Зоопатрулю» передали військові з блокпоста на Херсонщині під час евакуаційної місії після теракту на Каховській ГЕС. Коли військові знайшли цих малят, їхньої мами, на жаль, не було поруч, і хлопці буквально вигодовували цуциків. Багіра була першою, хто прийшов у гості до каналу КИЇВ24 в рамках проєкту «Нова родина». І їй одразу пощастило: наступного ж дня за нею приїхала пані Ольга з Вінниці! Зараз Багіра вже освоїлася в новій родині й навіть з’їздила з нею восени на відпочинок у Карпати. Родина обожнює свою нову улюбленицю, а Багіра навзаєм дарує новим господарям свою любов.
Сестричка Багіри та пан Петро
Історія Багіри має чудове продовження. Пан Петро з Ірпеня теж хотів забрати собі Багіру, але його випередили. Але менеджерка «Зоопатруля» не розгубилася й запропонувала йому сестричку Багіри. Пан Петро приїхав познайомитися з маленькою й вирішив її прихистити у своїй родині. Так один ефір допоміг прилаштувати в добрі руки аж двох сестричок за раз.
Дітки Рижуні – бавовнятки
А ось – іще одна неймовірна історія! Маленька собачка Рижуня теж приїхала з Херсонщини. Вона була така крихітна, що сама була схожа на цуценятко. Та невдовзі після приїзду Рижуня зробила волонтерам сюрприз – народила трьох малят. У притулку їх лагідно називали «бавовнятами» через пухнасту густу шерстку. Двоє малюків разом із ветеринарною лікаркою «Зоопатруля» Дар’єю Балидіною завітали на ефір до Андрія Джеджули. Одне цуценя – дівчинку – вирішив прихистити пан Дмитро з Києва. Коли він побачив малечу на екрані, то зрозумів, що це – те, про що він давно мріяв. Нову улюбленицю пан Дмитро назвав Джулією. А її сестричка-бавовнятко поїхала аж на Одещину. Там її дуже чекали в новій родині пані Наталія з чоловіком. Разом із нею живе котик Вася і ще один маленький песик Бонік.
Лисичка й пані Анна – землячки, а тепер – іще й одна родина
Лисичку «Зоопатруль» врятував із Донецької області. Коли волонтери приїхали в село – на вулиці було 20 градусів морозу. Вони змогли евакуювати частину тварин із майже порожнього села. Серед урятованих була й маленька руда собачка, яку назвали Лисичкою. Разом із зоопатрульними пролікована Лисичка завітала в гості у студію телеканалу «Київ24». По телевізору її побачила пані Анна й одразу полюбила, й уже через кілька днів Лисичка їхала до нової власниці в Українку. Пані Анна – художниця з Донеччини, переїхала на Київщину кілька років тому. Вони з Лисичкою – землячки. При зустрічі в них трапився «ідеальний метч». Зараз Лисичка щасливо живе з пані Анною.
Усього за період, який триває проєкт, сім’ю знайшли вже 174 тваринки! До речі, за статистикою, в цьому плані котикам щастить трохи більше, ніж песикам.
Чому саме підтримка цього соціального проєкту така важлива? Тому що у всіх розвинених та гуманних країнах вирішення цієї неймовірно драматичної проблеми втілюється з принципу: «Почни з людини!»
Саме людина – ключова ланка в парадигмі відносин із тваринками, оскільки тваринка сама по собі не опиняється на вулиці. За цим стоїть або безвідповідальність, або жорстокість людини. Статус безпритульних тварини набувають, коли їх або втрачають, або викидають.
А так не повинно бути.
Якщо ви маєте бажання та можливість узяти тваринку з притулку, звертайтеся за номерами гарячої лінії «Зоопатруля»:
+380991303030,
+380681303030
Телеканал КИЇВ24 та громадська організація «Зоопатруль Україна» будуть раді підтримці проєкту, поширенню інформації, залученню до важливої справи адопції тварин усіх небайдужих. Україна – дбайлива, вільна та відповідальна країна. Країна, доброзичлива до тварин. Ми віримо в силу добра.
Спецпроєкт створений у рамках співпраці КИЇВ24 з 5-ю окремою штурмовою Київською бригадою. Він являтиме собою…
Напередодні свята Великодня ведучі телеканалу КИЇВ24 Анастасія Красніцька, Ілона Довгань та Юлія Гльоза продовжили відшукувати…
Ми живемо у вік комунікацій, коли харизмою голосу можна вирішити безліч проблем та досягти важливих…
29 березня в ефірі КИЇВ24 обговорювалась тема ядерної загрози з боку Росії — складне, але…
Знімальна група на запрошення «Національного Антарктичного Наукового Центру» вирушила на шостий материк Землі
23 березня в Олесі Кобзар ювілей – їй виповнюється 35 років! Вона єдина телеведуча на…