Увага! Тепер щовихідних о 14:10 в ефірі телеканалу «КИЇВ24» – рубрика «Нова родина» У суботу телеведучий Андрій Джеджула шукає батьків для котика, в неділю – для песика. Всі тварини – з важкою долею і мріють знайти свою люблячу людину.

Минулими вихідними багато глядачів застигли перед екранами, спостерігаючи незвичну картину: осмислені, сповнені надії очі красуні Багіри та малюка Тигрика крупним планом. Узагалі в ефірі каналу поява тварин – не рідкість, але це був у всіх сенсах незвичайний ефір. Телеведучий Андрій Джеджула пропонував цуценя та кошеня, евакуйовані з Херсонської області. Всі закадрові співробітники не могли стримати емоцій від зворушливого видовища, тоді як телефонна лінія справді стала гарячою: одночасно надходило до двадцяти дзвінків від охочих стати господарями Тигрика та Багіри! Так розпочався новий проєкт допомоги бездомним тваринам, який давно виношується телеканалом «КИЇВ24».

Багіра притискалася до Андрія Джеджули, вона відчувала себе в безпеці тільки поряд із людиною. 4-місячне малятко натерпілося горя в майже потонулому районі Херсонської області, поки його не знайшли й не врятували ціною власної безпеки волонтери громадської організації «Зоопатруль Україна».

Але вже в перші ж кілька годин малеча знайшла господиню: Ольга Жемелєва приїхала за нею з Вінниці! І це була не єдина радість для всіх учасників проєкту: через кілька днів сім’ю знайшла й сестричка Багіри завдяки тому, що в ефірі прозвучала історія цуценят.

На Тигрика, сірого кошеня, активного та цікавого, претендує теж чимало охочих, але співробітники «Зоопатруля» поки що проводять із потенційними господарями співбесіди. Тигрик теж приїхав із Херсонської області, і його спасіння можна вважати дивом і прикладом мужності людей, які не бояться за себе, коли роблять усе для порятунку наших менших братів.

«Я з радістю прийняв пропозицію стати амбасадором спільного проєкту нашого телеканалу з організацією «Зоопатруль» із усиновлення тварин. Мені дуже близька ця тема: поряд зі мною завжди були тварини. Ось і зараз зі мною живе кішка Лілу, їй 17 років та 10 місяців. Кожен ранок починається з турботи про неї: я роблю їй приблизно п’ять підтримуючих уколів на день, годую тільки дієтичною їжею, стежу за іншими показниками її здоров’я, – каже Андрій Джеджула. – Але головне я бачу в тому, що в кожному ефірі я звертаюся до нашого міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка з вимогою серйозно розбиратися у справах, пов’язаних із живодерством у нашій країні. Україна – країна високих моральних стандартів, у якій не має місця жорстокому поводженню з тваринами! Наші менші брати теж мають права!».

Як відомо, під час війни загострилася проблема вуличних, а також домашніх покинутих та втрачених тварин. Притулки переповнені, розорені, спалені, багато хто не має можливості повноцінно працювати. У суспільстві є запит на допомогу беззахисним та постраждалим тваринам, історії багатьох маленьких пухнастих героїв облетіли всі світові ЗМІ.

Громадська організація «Зоопатруль Україна» від початку війни виявила активність, а іноді й справжній героїзм, рятуючи тварин, витягаючи їх із води та вогню, коли вивозили з зони бойових дій, приймаючи з рук наших доблесних військових.

А телеканал «КИЇВ24» в перші ж дні війни відчинив двері для улюбленців співробітників, коли в багатьох робочих приміщеннях з’явилися бокси для тварин, а офісними приміщеннями спокійно гуляли собаки та кішки співробітників, яких було або ні з ким залишити вдома, або просто страшно залишати в районах, що зазнавали ракетних атак.

Тому співпраця телеканалу «КИЇВ24» та громадської організації «Зоопатруль Україна» виявилася логічною й дуже теплою. Однодумці знайшли один одного!

Минулої суботи в студії з’явився засновник «Зоопатруля» Дмитро Ревнюк. Він розповів про роботу організації та життя врятованих тварин.

«Ми небайдужі до долі тварин, яких ми врятували. У кожного хвостика, що потрапив до нас, своя історія, і ми мріємо подарувати їй хепі-енд. Тому ми неймовірно раді, що нам взялися допомагати такі чудові партнери. Ми переконані, що глядачі телеканалу «КИЇВ24» – це свідомі люди, які стануть чудовою родиною для наших котиків та песиків. Ми отримали чудовий результат від наших перших ефірів. Номери гарячої лінії буквально розривались від дзвінків охочих прихистити тварин та людей, які хотіли подякувати за нашу роботу», – сказав Дмитро Ревнюк.

«Зоопатруль» має власний притулок для тварин, що постраждали від війни та людської жорстокості. Наразі там перебуває близько 70 котів та 100 собак. Усі вони чекають на свій дім та люблячих людей.

Прилаштуванням тварин в організації займається відділ адопції. Якщо вам сподобалася тваринка у притулку, ви можете заповнити «Форму майбутнього господаря» або залишити свої контакти на Гарячій лінії. Після цього з вами зв’язується спеціалістка з адопції і проводить коротку співбесіду, де розповідає про тварину та консультує щодо її подальшого догляду та утримання. Якщо потенційному власнику все підходить, він заповнює договір на тварину. Це розповсюджена європейська практика, яка допомагає зооволонтерським організаціям стежити за життям своїх підопічних, за потреби допомагати та убезпечити їх від повторного потрапляння на вулицю. Якщо з якихось причин хвостик та нові власники не знайшли спільну мову, за умовами договору, тварину завжди можна повернути. Всі, хто прихистив тваринку «Зоопатруля», отримують від партнерів організації запас корму на перший місяць.

Якщо ви маєте бажання та можливість взяти тваринку з притулку, звертайтеся за номером гарячої лінії «Зоопатруля»:

+380991303030,

+380681303030

Або ж пишіть їм у соцмережі @zoopatrul.ua у Facebook та Instagram.

Не пропустіть наступні вихідні! В ефірі на вас чекає зустріч із новими підопічними «Зоопатруля»: у суботу – з котиком чи кішечкою, в неділю – з собакою. Можливо, ви впізнаєте в цих малюках свого майбутнього вихованця та подаруєте йому щастя жити в сім’ї та радувати вас.

Телеканал «КИЇВ24» та громадська організація «Зоопатруль Україна» будуть раді підтримці проєкту, поширенню інформації, залученню до важливої справи адопції тварин усіх небайдужих. Україна – дбайлива, вільна та відповідальна країна. Країна, доброзичлива до тварин. Ми віримо в силу добра.

І пам’ятайте: окрім малюків, яких ви побачите в ефірі, в «Зоопатрулі» та інших притулках України живуть іще тисячі тварин із важкими долями та з мрією про будинок і свою людину. Можливо, вони чекають саме на вас. І вони, повірте, готові зробити вас щасливими.