Захід під гучною назвою STALEVI виріс із однойменної книги Вікторії Покатіс: письменниця зібрала під однією обкладинкою історії сильних жінок,  які щодня здійснюють свій маленький подвиг і долають неймовірні виклики війни.

STALEVI – це вже друга книга автора (перша називається НЕЗЛАМНІ) на тему жіночого опору в Україні під час російської агресії.

«У мене став сильніший стрижень після того, як зрозуміла, що змогла пережити період, коли мені було дуже важко. При цьому сказати, що я пишаюся тим, що залишилася у Києві, – не можу. Я залишилася, бо я так відчувала, мала ефективно виконувати свою роботу, бути корисною державі та зробити свій внесок у те, щоб країна вистояла. Це були мої відчуття і мої бажання. 

Під час війни я заспокоїлася по тих моментах, через які турбувалася раніше. До війни мені здавалося, що постійно чогось у життя не вистачає, я якась не така, не допрацьована, недостатньо реалізувалася, недостатньо успішна. Зараз мені це байдуже, бо займаюсь важливими речами для країни. Стала більш впевненою в собі, сильнішою. Стала ніби опорою для себе і друзів», – ці слова Ілони Довгань, телеведучої каналу Київ24, дуже точно висловлюють настрої більшості жінок, які 14 грудня вийшли на сцену Гранд Холу «Софіївский» у Premier Palace Hotel Kyiv як спікери, щоб поділитися своїми почуттями, історіями, ідеями та планами на майбутнє.

Ілона Довгань стала однією з героїнь книги STALEVI, а її щирий та пронизливий монолог у книзі  схвилював  читачів до глибини душі. Ілона чесно розповіла про те, як нелегко їй було пережити початок вторгнення, коли ще нічого не було зрозуміло, як страшно було, коли ракети прилітали до сусідніх будинків, як це боляче переживати загибель колеги, з якою колись працювали разом. Але найвтомливіше і найважче у роботі – це величезна кількість воістину трагічної інформації, яку доводилося доносити до глядачів.

«В ефірі я не плачу, але події на Київщині змусили мене вперше заплакати…» – згадує Ілона важкі дні, коли після деокупації Бучі та Ірпеня до рук журналістів потрапили страшні свідчення ворожих злочинів проти мирного населення. Але підтримка глядачів, які писали у студійні месенджери слова подяки та визнання, допомагали вистояти та працювати далі.

В івенті, який перетворився на масштабну конференцію жіночого лідерства, взяли участь понад тридцять спікерів – тих, хто залишився у важкі дні зі своєю країною, щоб працювати, жити та перемагати. На захід прийшли підприємниці, волонтери, громадські діячки, науковиці, викладачі, журналісти. У очах глядачів нерідко з’являлися сльози, коли наші незламні розповідали свої історії.

На сцену вийшли та поділилися своїм непростим досвідом Олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан, міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, засновниця фонду «Клуб Добродіїв» Марія Тодорчук, СЕО компанії Vodafon Ольга Устинова, військова журналістка Ірина Сампан, заступник міністра  юстиції Шрина Мудра, професорка, культурулогіня та філософіня Наталя Кривда, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та інші.

Захід не обмежився лише історіями, – жінки обмінювалися думками та обговорювали стратегії діяльності під час війни в напрямках  бізнесу, політики, гуманітарних місій та волонтерства, благодійності, соціальної галузі та державотворення. Говорили про майбутнє, адже немає сумнівів, що ми маємо ще зробити серйозний аналіз помилок і досягнень для того, щоб після війни наша країна отримала нові імпульси до відродження та розвитку.

«Найголовніше, щоб перезавантажилася наша держава, щоб вона змінилася, щоб та корозія всередині країни, яка була раніше, не роз’їдала нас більше. Адже ця корозія врешті-решт може зробити нас знову слабкими. Треба ліквідувати корупцію, привезти з-за кордону, куди поїхали наші люди, все добре, аби ми могли відбуватися і стали крутою, демократичною, європейською державою», – такими словами Ілона Довгань закінчила свій розділ у книзі STALEVI, презентація якої відбулася у рамках заходу. Всі учасники івенту змогли придбати обидві книги Вікторії Покатіс НЕЗЛАМНІ та STALEVI.

Частину коштів, отриманих від реалізації квитків та книг, організатори передали на благодійні цілі.