«Київ ТБ». Онлайн

Categories: tvnews

Книги, які надихають і трансформують: що читають ведучі телеканалу КИЇВ24

Олеся Турчин: «Книги однозначно змінюють життя та світогляд»

Книг, які мене вразили, досить багато, але я не можу забути, яких сильних почуттів я зазнала в підлітковому віці, прочитавши роман «Марія» класика української літератури Уласа Самчука. Книга про насильницьку колективізацію, голодомор, наслідки якого я усвідомила у всьому масштабі, вже коли стала дорослою. А тоді я просто сиділа і плакала від нереального болю.

Є книги, до яких я часто чи періодично повертаюся. Років 20 тому, наприклад, я разів сім чи вісім перечитала роман Володимира Малика «Князь Кий» про засновників Києва: Кия, Щека, Хорива та сестру їхню Либідь. Мені так подобалася ця книжка, що я її зачитала!

Зараз я перечитую чудову мотиваційно-організаційну книгу адмірала Вільяма Г. Макрейвена, командувача військово-морськими силами США у відставці. Мені дуже імпонують прості правила життя, які автор сформулював під час своєї військової кар’єри. Він говорить про те, що заправляючи ліжко, ви виконуєте перше завдання цього дня, й ця проста дія може стати тим, за що ви похвалите себе ввечері. Вільям Г. Макрейвен сформулював дуже прості речі, які чіпляють і мотивують, дають спокій, внутрішню точку опори.

Щодо літератури, яка вплинула на світогляд, змінила мене, то це — антиутопії. Серед них — відома більшості книга Орвелла «1984», а ще в моєму особистому топі — роман Курта Вонненгута «Бійня №5». Одне з останніх вражень — це книга Ентоні Мак-Картена «Занулення», яку я теж віднесла б до антиутопій. Цей технотрилер змушує замислитися над тим, що ми живемо під пресом гаджетів, соцмереж, в оточенні камер — у світі, в якому нереально сховатися, хоча іноді таке бажання виникає в кожної людини. Книга, яка спонукала дуже міцно замислитися, наскільки ми люди техноепохи.

А ось ставлення до довкілля мене змусила змінити Наталка Атамась та її «Пташині історії»! Після її книги мимоволі починаєш зовсім інакше дивитись на птахів, які живуть навколо тебе, у наших дворах, парках. Ти починаєш помічати їхні життєві процеси: влаштування гнізд, радощі, трагедії, сварки, що корисного вони приносять у наше життя. Це такий кайф!

А ще «Довкола часу та води» Андрі Снайр Магнасена. Це про танення льодовиків навколо Ісландії. Замислюєшся про те, наскільки сильно змінюється планета в той час, коли ми живемо: в епоху смерті великих льодовиків.

Зараз я читаю «Епос та Психею» нашого українського публіциста, журналіста та насамперед філософа Володимира Єрмоленка. Це нон-фікшн, дуже цікава книга про культуру кохання в Україні та Європі. Але читаю її я повільно, як і будь-який нон-фікшн.

Зазвичай паралельно з нон-фікшном я читаю ще щось художнє, і зараз це неймовірна книга, яку я довго шукала. Справжній скарб, який мені дав почитати друг – «Сараєво для початківців» Озрена Кебо. Я її тільки-но почала читати, ключова тема цього художньо-репортажного роману – війна в Югославії. Це моя не перша книга про війну на Балканах, я взагалі цікавлюся балканською темою, самими Балканами, й постійно шукаю щось про це.

Книги однозначно змінюють життя та світогляд. Чим більше у твоєму житті прочитаних книг, тим ширший кругозір, ти постійно дізнаєшся про щось, про що не знав раніше, а потім і прагнеш побачити це чи спробувати: далекі країни, нові смаки, інші професії.

А ще книги допомагають тобі вдосконалювати прості, але потрібні скіли — твоя мова стає багатшою, тому що, читаючи, ти постійно поповнюєш запас слів, починаєш грамотно писати.

Загалом, я впевнена, що книги змінюють нас, неодмінно — на краще.


Анастасія Красніцька: «Важливо завжди мати книгу під рукою»

«12 книг на рік» — таку мету я поставила собі у грудні 2022-го. І станом на зараз передноворічна обіцянка збільшилась удвічі. Нині я читаю щодня. Нехай навіть 5 чи 10 сторінок перед сном, але без цього не можу уявити свій день. Сьогодні біля мого ліжка — «Посібник біохакера» — книжка про здоровʼя та гарне самопочуття. 

Насправді випрацювати звичку читати — нескладно. Головне — отримувати насолоду від процесу й обирати лише ті книги, які подобаються. Особисто для себе я знайшла ще один спосіб «заохочення»: роблю пости про прочитані книги в Instagram. Це мотивує не втрачати темп читання та дозволяє знайти однодумців.  

Також важливо завжди мати книгу під рукою. Тож у черзі або очікуючи на когось, я читаю, а не гортаю стрічку соціальних мереж. У перукаря, на манікюрі — я теж читаю замість того, аби вести «бесіду з ввічливості». І таких прикладів, коли читання стало альтернативою, направду багато. 

Якщо ви теж хочете звичку читання зробити невідʼємною складовою своєї рутини, то чудово розпочинати саме з 12-ти книг на рік — по одній на місяць. Це гарний базовий ритм для дорослої зайнятої людини.  А ось 24 книжки на рік — це вже стабільна звичка.

Як же зрозуміти, скільки прочитаних книжок — ваша особиста норма? Запитайте себе: «Я читаю, щоб розслабитись чи щоб вирости? Чи хочу я читати більше, ніж зараз? Чи вистачає мені часу?».

Якісний критерій: не «скільки прочитав», а «що залишилось». Книга, яка змінила мислення — цінніша за 5, які просто «пролетіли». Навіть якщо ви прочитали 6 книг на рік, але вони дали нові сенси — це вже перемога.

Порівнюйте себе з собою, а не з іншими. Якщо ви зараз читаєте 5 книг на рік — зробіть ціль: 7–8.

Якщо 12 — спробуйте дійти до 20, але не перетворюйте це на марафон.

І наостанок: не варто гнатись за цифрою — йдіть за відчуттями. Краще читати менше, але зосереджено, вдумливо, емоційно, ніж «галочками» навпроти прочитаних книг.

 

Бичек Станіслав

Recent Posts

Ведуча телеканалу КИЇВ24 Ілона Довгань стане модераторкою дискусійної панель на фестивалі «Книжкова країна»

24 квітня о 13:00 на «Книжковій країні» ведуча КИЇВ24 та подкастів із психологами, тренерка з…

3 дні ago

Жоден кадр не вартує життя. Як працюють оператори в медіа

Оператори українських телеканалів про вплив війни на їхню професію.

5 днів ago

Новий спецпроєкт «На лінії вогню» стартував в ефірі телеканалу КИЇВ24

Спецпроєкт створений у рамках співпраці КИЇВ24 з 5-ю окремою штурмовою Київською бригадою. Він являтиме собою…

1 тиждень ago

#Київсмакує: ведучі КИЇВ24 приготували київську сирну паску за особливим стародавнім рецептом

Напередодні свята Великодня ведучі телеканалу КИЇВ24 Анастасія Красніцька, Ілона Довгань та Юлія Гльоза продовжили відшукувати…

1 тиждень ago

Всесвітній день голосу: ведучі телеканалу КИЇВ24 поділилися ексклюзивними лайфхаками, які допомагають їм розвивати голос та зберігати його здоров’я

Ми живемо у вік комунікацій, коли харизмою голосу можна вирішити безліч проблем та досягти важливих…

1 тиждень ago

Телеканал КИЇВ24 роз’яснює ситуацію щодо обговорення у прямому ефірі можливого застосування ядерної зброї

29 березня в ефірі КИЇВ24 обговорювалась тема ядерної загрози з боку Росії — складне, але…

4 тижні ago