Телеведучі долучилися до соціальної програми для власників тварин, що потребують допомоги.

Ведучі телеканалу «Київ» Євгенія Золотоверха та Слава Соломка разом з Ольгою Сумською, Ілоною Гвоздьовою, Світланою Тарабаровою та іншими відомими людьми підтримали програму з безкоштовної вакцинації, чіпування та стерилізації домашніх тварин в Україні.

Із початком повномасштабного вторгнення Росії нарівні з людьми страждають і чотирилапі улюбленці. Адже життєва ситуація у більшості власників домашніх тварин за час війни значно погіршилася. Хтось змушений був покинути домівку й забрати тварину з собою. А в когось житла просто не залишилося після ворожих обстрілів. Та навіть якщо біда обійшла оселі українців, то часто-густо фінансові труднощі просто не залишають можливостей для належного догляду за нашими чотирилапими друзями.

Аби підтримати власників домашніх тварин у цей скрутний час, Українська ветеринарна асоціація дрібних тварин (USAVA) започаткувала спеціальну програму для власників тварин, які потребують допомоги. Вона здійснюється за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин IFAW (лише за перші 100 днів війни IFAW безпосередньо допоміг більш ніж 42 тис. свійських тварин, більшість із яких – коти та собаки). Ветеринарні клініки, які беруть участь у програмі, пропонують безкоштовні вакцинацію, чіпування та стерилізацію домашніх улюбленців.

Своєчасна вакцинація від сказу захистить як саму тварину, так і людей від вкрай небезпечного захворювання.

Стерилізація – надійний профілактичний засіб проти чималого переліку онкологічних захворювань у тварин. Вона виключає ризик появи небажаного потомства. Тобто є запорукою скорочення кількості бездомних собак та котів. Врешті-решт, така процедура дозволяє скоригувати поведінку тварини в кращу сторону, що робить життя як домашньої тварини, так і її господарів більш комфортним.

Чіпування – надійний спосіб ідентифікації домашніх тварин. Мікрочіп із записаним у ньому та зареєстрованим у базі даних унікальним номером полегшує пошук та ідентифікацію тварини, що загубилася.

Після чіпування та вакцинації тварин їхні власники отримають документи, необхідні для перетину кордону з улюбленцями.

Перелік клінік по Україні, де безкоштовно можна зробити чіпування, стерилізацію та вакцинацію – за посиланням https://www.protectyourpets.info/ або на фото.