Знімальна група телеканалу «Київ» здійснила 7-денний візит до Польщі, який організували Міністерство закордонних справ Республіки Польща – Польський Інститут у Києві. Поїздка відбулася в рамках міжнародної співпраці телеканалу «Київ» із МЗС Республіки Польща.

Журналісти побачили, як живуть українські біженці в Польщі, де навчаються українські діти, відвідали оборонні підприємства й поспілкувалися з представниками влади. Результатом вояжу нашої знімальної групи до сусідньої дружньої до нас країни стала серія сюжетів на актуальні теми, які з’являтимуться в ефірі каналу щодня протягом тижня.

На YouTube-каналі телеканалу «Київ» уже вийшло інтерв’ю Президента Польщі Анджея Дуди для українських телеканалів.

Крім того, за сприяння Польського Інституту в Києві журналістам телеканалу «Київ» вдалося побувати на виробництві, де виготовляють ПЗРК «Перун», якими українські військові вже «приземлили» не один російський літак та гвинтокрил. Сюжет про візит у саме серце оборонного комплексу Польщі вже доступний для перегляду на YouTube.

Журналістів запросили також на збройний завод «Лучник». Українські військові отримали від польської армії вже близько 10 тисяч автоматів ГРОТ, які виробляють на цьому заводі.

Не оминули увагою під час візиту й тему українських біженців. Журналісти розбиралися, яку підтримку надають людям одразу по прибуттю, чи легко українцям знайти житло й роботу та які права вони мають у Польщі.

Де навчаються українські діти-переселенці – не менш актуальна тема одного з сюжетів із Польщі. Відомо, що наразі в країні зареєстровано майже 340 тисяч тимчасово переміщених неповнолітніх українців. При цьому, згідно досліджень, зроблених на базі PESEL, понад половина українських школярів, які живуть у Польщі, не відвідують місцеві навчальні заклади, а деякі школярі навчаються одночасно за двома системами: польською стаціонарною та українською онлайн.

Окрема тема – українські студенти в Польщі. Журналісти детально розкажуть, які навчальні програми є в місцевих вишах та які умови вступу для українських випускників.

Побували наші журналісти й на кордоні з Білоруссю. Тож в одному з сюжетів дивіться про міграційну кризу на кордоні Польщі й Білорусі та про те, чи захищає від напливу мігрантів стіна між країнами.

«Головна мета поїздки – це боротьба з російською пропагандою, яка активно намагається розсварити наші народи. Росіянам гірше кістки в горлі дружба України і Польщі. Меседж «поляки втомилися від допомоги українцям» – суто російський наратив. Ми в цьому переконалися особисто. Поляки продовжують і продовжать нам допомагати», – ділиться враженнями від візиту журналістка телеканалу «Київ» Наталка Бєлогурова.

Тож вмикайте телеканал «Київ» щодня, аби не пропустити унікальні сюжети з Польщі, а також – безліч іншого цікавого та важливого про події в Україні і світі.