Перша леді України Олена Зеленська та Фундація Олени Зеленської презентували результати дослідження «Індекс майбутнього». Модераторкою заходу, який відбувся в «Українському домі», стала ведуча телеканалу «Київ24» Ілона Довгань.
Проєкт було реалізовано спільно з Київською школою економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Протягом року експерти аналізували сфери й чинники, які впливають на добробут дітей в Україні, а також те, що змінилося в їхньому житті під час повномасштабного вторгнення. Спостерігали за їхнім фізичним і ментальним здоров’ям, рівнем освіти, відчуттям захищеності, а також стосунками в родині та соціумі.
Основною метою дослідження стала комплексна оцінка поточної ситуації, що дасть змогу в майбутньому запроваджувати ефективні проєкти та програми, спрямовані на розв’язання критичних для дітей проблем, спричинених повномасштабною війною.
«Два роки повномасштабного вторгнення, життя з відчуттям постійної небезпеки – це забагато навіть для дорослого. Та для дітей – це величезна частина життя. Половина, третина… І якщо ми, дорослі, кажемо, що війна змінила нас, ламає наші життя, то що вона робить із дитячими життями? Всі ми знаємо основну статистику. Але є й більш «тихі» зміни в становищі дітей. Можливо, не такі помітні на перший погляд. Але дуже важливі. Це зміни в якості їхнього життя. У тому, на що вони мають право і що натомість отримують. Війна відбирає в них можливості та створює додаткові перешкоди на їхньому шляху. Як і що ми, дорослі, можемо зробити з цим? Я й мої колеги з Фундації Олени Зеленської також ставили собі це питання, тож ініціювали дослідження «Індекс майбутнього», щоб оцінити добробут українських дітей. Думаю, не треба пояснювати його назву. Від того, що відбувається з дітьми зараз, залежить, що буде з ними – і з нами! – в майбутньому», – розповіла перша леді України.
У межах дослідження було оцінено добробут дітей за дев’ятьма напрямами: освіта, здоров’я, безпека, матеріальне забезпечення, ментальне здоров’я, соціальні навички, прояви ризикованої поведінки, стосунки із сім’єю та друзями та система інституційного догляду. Опитано понад 1300 дітей віком від 10 до 17 років по всій Україні (крім тимчасово окупованих територій).
За результатами дослідження, індекс майбутнього в Україні нині становить 0,64 (індекс – це величина із діапазоном значень від 0 до 1, де більше значення вказує на кращу ситуацію). Найгірша ситуація в добробуті дітей – у сферах здоров’я, освіти та в системі інституційного догляду.
«Мене, наприклад, дуже вразили факти, що 4 з 10 дітей мають ознаки потенційного ПТСР і лише 6 із 10 дітей почуваються в безпеці. Тут є питання й по ментальному здоров’ю, освіті, булінгу й багато іншого, на що треба зараз звертати увагу. І я дуже сподіваюся, що ті міністри, які були присутні на презентації результатів дослідження, на це відреагують, візьмуть це в роботу й будуть працювати з цими цифрами, щоб одразу відкоригувати ситуацію», – зауважила Ілона Довгань.
Спецпроєкт створений у рамках співпраці КИЇВ24 з 5-ю окремою штурмовою Київською бригадою. Він являтиме собою…
Напередодні свята Великодня ведучі телеканалу КИЇВ24 Анастасія Красніцька, Ілона Довгань та Юлія Гльоза продовжили відшукувати…
Ми живемо у вік комунікацій, коли харизмою голосу можна вирішити безліч проблем та досягти важливих…
29 березня в ефірі КИЇВ24 обговорювалась тема ядерної загрози з боку Росії — складне, але…
Знімальна група на запрошення «Національного Антарктичного Наукового Центру» вирушила на шостий материк Землі
23 березня в Олесі Кобзар ювілей – їй виповнюється 35 років! Вона єдина телеведуча на…