«Київ ТБ». Онлайн

Categories: tvnews

Дрескод незламності: ведучі телеканалу КИЇВ24 діляться особистими історіями про вишиванки та про те, що сьогодні, під час війни, для них означає одяг минулих поколінь

Юлія Гльоза: «Вишиванка – це частина щоденної боротьби за нашу культуру»

Раніше я одягала вишиванку лише кілька разів на рік — на День Незалежності, День вишиванки чи в особливі родинні свята. Але з кожним роком таких приводів стає більше. Я вдягаю її частіше й осмисленіше. Зараз хочеться вбиратися у вишиванку просто так — у вихідний, на прогулянку чи на роботу.

Це не про кількість разів, а про настрій і внутрішній стан. Якщо відчуваєш гордість і натхнення — вдягай.

Тим паче, що це частина щоденної боротьби за нашу культуру. Зараз вишиванка стала моєю бронею — культурною, духовною, емоційною. І, здається, тепер я дорожу нею більше, ніж будь-коли. Це одяг, який змушує тримати спину рівно. Це моя відповідь на питання: «Хто я?»

Вишиванка: sacralna_rich

Слава Соломка: «Тільки зараз я доріс до дідової вишиванки, але вона досі в прекрасному стані»

Моя перша вишиванка дісталася мені від мого діда. Пам’ятаю, що я ще в школу її вдягав. Коли я був маленький, ми жили бідно, тому грошей купити нову не було. Коли я вдягав на свята дідову вишиванку, то виглядав дуже кумедно, бо вона була на мене велика. Тільки вже зараз я до неї доріс. Але вона настільки хорошої якості, що досі в прекрасному стані. Вишивала дідусю бабуся – його дружина.
Мені, наприклад, дуже подобається, як носив вишиванку Іван Франко! Він не вдягав її окремо, а дуже органічно носив під піджак – як на мене, дуже стильно.
І хоча вишиванка-сорочка в моєму гардеробі лише одна, але є кілька дуже крутих вишиваних метеликів. Коли я їх надягаю, то наш національний код дуже тонко відмічається всього в одному невеликому аксесуарі. От вишивані метелики – це для мене буденність. Вони лише додають оригінальності повсякденному вбранню. А от вишивана сорочка, чи ще краще – сукня – це вже на свято! Еталоном того, як потрібно носити вишивані сукні, є Ольга Сумська. В українському однострої вона незрівнянна.

Вишиванка: vyshyvanka_by_vera

 

Ілона Довгань: «Скільки б не було вишиванок, їх не буває багато чи достатньо!»

Якось так склалося в нашій родині, що вишиванок у нас не було.  Моя тітка сама вишивала рушники, килими, одяг, і візерунки на її кофточках були, а от вишиванок у родині все одно не було.

І от я сама собі купила вишиванку у 29 років, перебуваючи на Львівщині, на ринку у жінки, яка сама їх вишивала: біле по чорному, на шифоні. Дуже красиво. Вона мені так припала до душі, що я почала її носити і в будні, й у свята. Вона досі найкраща для мене: під джинси – мій улюблений варіант. Відтоді вишиванки стали моїм улюбленим подарунком друзям та рідним.  Я подарувала їх і батькам, у них теж не було.

Наразі в мене чотири вишиванки, і кожна має свою історію. Біла по чорному куплена мною на Галичині.

Біла по білому – це «решетилівська вишивка», подарунок моєї сестри з Полтави.

Ще одна – подарунок від відомої дизайнерки українських вишиванок Юлії Магдич (я б усі її вишиванки-сукні скупила, такі вони гарні, особливо жовті з братчиками – це любов!)

А ще є сукня, яка мені дуже подобається. Одягаю її рідко, вона – не на щодень. Це подарунок колись близької людини. Схожу мені одного разу стилісти взяли напрокат для ведення телеефірів, і я в неї закохалась. А потім моє бажання здійснили – в мене з’явилася така ж сукня!  Я згадую це з приємністю і вдячністю.

Ще є кофтинка, колись пошила й вишила її моя тітка, яка мала особливе значення в моєму житті.

Але скільки б не було вишиванок, їх не буває багато чи достатньо, бо щось у них є таке рідне, особливе, відчуваєш себе захищеною. Для мене вишиванка – це символ, наш національний код, який без слів може сказати, що я – українка.

Звичайно, я вважаю, що в кожного українця/українки, особливо зараз, має бути вишиванка. Це – наша гордість. Скільки років раніше ми не могли її носити. Це наш символ, за яким ми всюди одне одного можемо ідентифікувати.

Вишиванка: FOBERINI 

Олеся Турчин: «Для мене вишиванка – особливий зв’язок із поколіннями моєї родини»

Вишиванка для мене ніколи не була трендом. Мені завжди було комфортно та радісно її одягати. Відчувався і відчувається тоді якийсь особливий зв’язок із поколіннями моєї родини.

Вишиванка: sacralna_rich 

Тарас Кобзар: «У 2001-му році ми з другом ішли по вулицях Сум у вишиванках, і це було дуже незвично!»

Моє перша вишиванка з’явилася в старших класах школи. Тоді ми з другом займалися в театральній студії й виступали з різноманітними мініатюрами і гуморесками. І в День Незалежності був у центрі міста великий концерт. Ми вдягли ці вишиванки, які взяли в костюмерній нашого будинку культури, де й базувалися ця студія, і поїхали на концерт. Там виступили з кількома номерами і, не змовляючись, вирішили не перевдягатися, а піти прямо у вишиванках через усе місто додому. І це був певний перформанс, тому що на той момент, це був десь 2002-й, можливо, 2001-й рік, місто Суми було більш російськомовним, аніж зараз. І ось У День Незалежності вулицею йшли два молоді хлопці у вишиванках. Це було досить незвично, і якби у перехожих були смартфони, як зараз, вони б наперебій робили з нами селфі. І це мене навчило – ніколи не варто соромитися вдягати вишиванку. Адже в нашому одвічному протистоянні з росіянами за вишиванку дуже багато людей віддали своє життя.

Вишиванка: FOBERINI 

Євгенія Золотоверха: «Моя перша вишиванка – ще бабусина – це одна з речей, за якими я по-справжньому сумую»

Моя перша вишиванка з’явилась у мене десь у 5 класі. Вона була ще бабусина. З дуже тонкого полотна, дуже ніжна. Точно пам’ятаю, як вчитель музики Юрій Федорович відреагував на неї із захватом, бо насправді тоді вишиванку рідко хто носив. На жаль, потім я її переросла й зіпсувала. Це одна з речей, за якими я по-справжньому сумую.
Зараз у своєму гардеробі маю дві сорочки. Одягаю їх на свята, такі як День вишиванки або День Незалежності. Та й просто для настрою можна. В майбутньому хочу купити собі ще красиву вишивану сукню.

Вишиванка для мене – настрій, краса й контакт із чимось глибинним, історією роду. Я їх і раніше дуже любила. А от саме трепетне ставлення, напевно, з’явилось у 2014-му, коли росіяни розпочали своє вторгнення. Думаю, що включились механізми ідентифікації свій-чужий.

Вишиванка: FOBERINI

Долучайтеся до святкового флешмобу разом із нашими ведучими! Не забувайте ставити хештеги #вишиванийкиїв #дивисьКИЇВ24.

Бичек Станіслав

Recent Posts

«Я знову тато!»: телеведучий каналу КИЇВ24 Андрій Джеджула втретє став батьком

22 червня телеведучий Андрій Джеджула знову став батьком. Його маленька донька Емілія, яка з’явилася на…

2 тижні ago

Погода на телеканалі КИЇВ24 має своє обличчя: знайомимося з ведучою Світланою Білою

Здавалося б, у чому цінність прогнозу погоди в ефірі, якщо його можна за секунду знайти…

2 тижні ago

На телеканалі КИЇВ24 та радіо «Київ FM» відбулася особлива екскурсія для дітей із Маріуполя

Екскурсія стала можливістю для діток, на долю яких випали непрості випробування великої війни, побачити світ…

2 тижні ago

Зі своїм містом: команда каналу КИЇВ24 сьогодні розпочала роботу під обстрілами, щоб глядачі вчасно отримали інформацію

17 червня. Київ. Тривога триває вже кілька годин поспіль – від самого вечора. Працює ППО,…

2 тижні ago

«Тато знає…»: ведучі телеканалу КИЇВ24 діляться досвідом свого батьківства – про любов, ніжність, власні уроки та помилки

Ми звикли бачити їх в ефірі, коли вони говорять про політику та інші серйозні новини.…

3 тижні ago

Телеканал КИЇВ24 вже втретє отримав почесну відзнаку від Big Data Awards!

У День журналіста, 6 травня, в Києві відбулась восьма церемонія нагородження Big Data Awards. Під…

4 тижні ago