У Києві відбулася щорічна конференція «Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе», під час якої провідні журналісти, редактори, медіаменеджери, комунікаційники і представники бізнесу говорили про виклики та тенденції у медіапросторі України і за кордоном.
Панель «Медіа майбутнього: роль соцмереж та месенджерів» під модерацією ведучої телеканалу КИЇВ24 та громадської діячки Ілони Довгань стосувалася трьох питань – поширення контенту, головних небезпек і прогнозів щодо інновацій майбутнього.
«Мене порадувало, що медіа не хвилюються, що вони втрачають рейтинги й перегляди в класичному вигляді. Вони готові залишати платформи для якісної журналістики, для тих, хто любить аналітичні лонгріди. І медіа ж готові бути більш гнучкими – йдуть у соцмережі, стають блогерами, надають інформацію й там, в інший спосіб, як того хоче аудиторія, але дотримуючись законів», – зазначила Ілона Довгань.
Телеведуча також нагадала, що Закон «Про медіа» дозволяє Telegram-каналам, як і іншим спільнотам у соцмережах, реєструватися як онлайн-медіа, однак питання контролю досі не визначено.
Темами цьогорічних «Медіаднів» були: цензура та самоцензура під час війни, роль медіа у медіації та реінтеграції суспільства, підходи для зменшення медіатравматизації, роль соцмереж та месенджерів, висвітлення війни у світі місінформації та дезінформації та інші.
Крім того, в межах «Медіаднів» відбувся показ та обговорення фільму «Там, де закінчується Росія» режисера Олексія Радинського, публічне інтерв’ю з кримськотатарським політиком, заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2013 року) Наріманом Джелялом, виступ нещодавно звільненого з полону правозахисника, журналіста Максима Буткевича й виставка, присвячена загиблим журналістам.
Відкривала «Медіадні» виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.
«Найважливіша місія Премії імені Георгія Ґонґадзе – формувати і об’єднувати нашу спільноту, спільноту, яка має одні цінності, спільне розуміння, куди ми маємо рухатися і якою ми хочемо бачити журналістику України», – сказала вона.
Проєкт «Медіадні» організований Премією імені Георгія Ґонґадзе, яка заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою та її випускниками, виданням «Українська правда», а також родиною Георгія Ґонґадзе. Проведення «Медіаднів» підтримується National Endowment for Democracy (NED).
Нагадаємо, раніше ведуча телеканалу КИЇВ24 Олеся Турчин провела освітню дискусійну панель на тему «Війна соцмереж: чому РФ так легко вдаються маніпуляції?» Захід відбувся в рамках «Книжкової країни» на ВДНГ. Основні тези від фахових спікерок читайте за посиланням.