Святкування Колодія, сиропусного тижня або ж, як ми звикли говорити, Масниці в Україні супроводжується дотриманням обрядів, серед яких – і приготування традиційних страв. Причому, кожен регіон має свої кулінарні особливості. Так, окрім млинців, на столах українців у ці дні можна побачити вареники, пампушки, оладки та інші смаколики.
У рамках проєкту #київсмакує ведучі телеканалу КИЇВ24 Ілона Довгань, Анастасія Красніцька і Юлія Гльоза доєдналися до святкування Масниці й під керівництвом досвідченого су-шефа спекли млинці – традиційні саме для української кухні – на основі гречаного борошна.
А про особливості приготування обрядових страв на Колодія ведучим розповіла власниця етноресторану пані Майя.
«Суміш пшеничного і гречаного борошна – є дуже-дуже традиційною. Млинці гречані, пироги з гречаного борошна – це те, що зустрічається у переписах, те, що дослідили наші етнографи», – зазначила вона.
Під час процесу приготування телеведучі КИЇВ24 не лише вчилися, як правильно замішувати тісто і професійно перевертати млинці на пательні, а й говорили про те, які в кого улюблені начинки для млинців. Фаворитами серед присутніх виявилися млинці з солоним сиром, крем-сиром і червною рибою, з вишнями, а також з сиром із додаванням родзинок чи кураги.
Та, як виявилося, такі рішення – не зовсім наше.
«Традиційно українці не клали до гречаних млинців начинки. А от зверху присмачити їх – не гріх. Заправка із сметани, кропу, щучої ікри та гарбузової олії стане ідеальним рішенням», – зауважила пані Майя.
Тож, як ведучі КИЇВ24 готували млинці та говорили про українські кулінарні традиції – дивіться в сюжеті.
А ще пропонуємо вам занотувати рецепт гречаних млинців зі щучою ікрою:
Гречані млинці:
Борошно пшеничне – 350г
Борошно гречане – 150г
Яйця курячі – 4шт
Олія -100 мл
Сіль – 5г
Цурок – 3г
Насіння льону – 20г
Молоко 2,5% – 800мл
Ікряний соус:
Сметана 15% – 250г
Ікра щуки слабосолена – 150г
Кріп – 20г
Олія гарбузова – 40г
Сіль – 3
Оцет фруктовий 6% – 10г
Якщо протягом сиропусного тижня ви хочете по-справжньому здивувати своїх гостей, рідних, друзів, знайомих, можливо, пригостити колег, скористайтеся цим рецептом. Він точно нікого не залишить байдужим.
А ще чудовим рішенням на Масницю стануть млинці з паштетом із курячої печінки. А щоб сповна зануритися в народні святкування, поставте на стіл вареники. Це може бути класика – картопляна начинка або експеримент – вишня в основі тіста й сир у середині.
Словом, не бійтеся експериментувати на кухні, але першочергово плекайте українські традиції, бо вони нас роблять особливими. І нехай вам смакує!
Нагадаємо, раніше в рамках проєкту #київсмакує телеканал КИЇВ24 долучився до громадської ініціативи «Пиріг Незалежності».
Одяг ведучих – Natali Bolgar