Останній рік для телеканалу «Київ» виявився роком змін.
У квітні 2020-го ми екстренно переїхали в нове приміщення, де буквально на колінках писали новини, щоб не випадати з ефіру. Це було важко, незвично, але ми впоралися. А від учора, 5 квітня, ми ще й працюємо в оновленій студії, обладнаній сучасною суперстіною. Про життя телевізійників телеканалу «Київ» у період змін – далі.
5 квітня – рівно рік, як новини виходять зі студії на Подолі. Переїхати довелося, адже на Хрещатику, де було приміщення телеканалу, сталася пожежа в колекторі з електропроводами. Канал знеструмили, тож довелося терміново переїжджати.
«Усі в швидкому темпі мали зібратися і переїхати сюди. У нас на той час тут було побудоване тимчасове АСБ (апаратно-студійний блок – ред.). Тому ми без втрат зайшли в ефір і “загубили київську студію”. На той час тут працювалла одна студія, де ми випускали деякі передачі», – розповів Едуард Скрипник, арт-директор телеканалу «Київ».
В ефірі – все ідеально, а що було за ним – випускова група новин не забуде ніколи.
«Це було дуже смішно. Коли випусковий редактор, наприклад, писав текст у MS Word. Після цього цей текст пересилався в месенджері чи поштою ведучому. Ведучий переписував текст після себе, зберігав і знову пересилав текст літредактору. Літредактор виправляв там помилки. І от у такому режимі ми працювали декілька тижнів», – наголосила Ірина Главацька, шеф-редактора «Київ. NewsRoom».
Найскладнішими були перші дні, адже ніхто не розумів, що й куди. Ця зміна потрапила на випускового редактора, який «спіймав удачу за хвіст» – Юрія Гриника.
«Коли я прийшов зранку на роботу – я був шокований. Стояло всього кілька комп’ютерів. Не було абсолютно програмного забезпечення, як ми звикли, де заливається відео, де тексти, все воно поєднано.Відтак, мені довелося згадувати, як я працював 20 років тому. Але якось ми впрорались. Навіть не знаю, звідки взялися сили і взагалі, як це можна було зробити. Напевно, у такій стресовій ситуації людина знаходить резерви», – зазначив Юрій Гриник.
На колінках, у телефоні, у блокнотах, і навіть вдома – як тільки не нотували свої сюжети журналісти.
«Нас просто відправили додому, але не відпочивати. Ми сиділи й моніторили новини. Раз на годину в кожного з нас була включка. За цю годину ми мали підготуватися повністю – максимально дізнатися інформацію про новину. Потім у студію я вмикалася з планшету й розповідала ту конкретну новину», – розповіла журналістка Юлія Терлецька.
Такий режим був кілька тижнів. Поступово все стало на свої місця. Зараз, рік по тому, все по-іншому і навіть краще, ніж було раніше.
А ще 5 квітня 2021-го так історично склалося, що ведучі телеканалу «Київ» відранку вітають глядачів із нової студії. Величезні плазми і Київ за спиною – словом, розігнатися є де.
Денні ведучі, Лілія Гулей та Олеся Кобзар, зазначили, що працювати стало просторніше.
Рік змінив телеканал «Київ» до невпізнанності. Але це ще не кінець, адже, як каже шеф-редакторка Ірина Главацька, – далі тільки вперед і вгору.
Оператори українських телеканалів про вплив війни на їхню професію.
Спецпроєкт створений у рамках співпраці КИЇВ24 з 5-ю окремою штурмовою Київською бригадою. Він являтиме собою…
Напередодні свята Великодня ведучі телеканалу КИЇВ24 Анастасія Красніцька, Ілона Довгань та Юлія Гльоза продовжили відшукувати…
Ми живемо у вік комунікацій, коли харизмою голосу можна вирішити безліч проблем та досягти важливих…
29 березня в ефірі КИЇВ24 обговорювалась тема ядерної загрози з боку Росії — складне, але…
Знімальна група на запрошення «Національного Антарктичного Наукового Центру» вирушила на шостий материк Землі