Щороку 4 лютого лікарі-онкологи всього світу поєднуються навколо теми боротьби з онкологічними захворюваннями. Медична система Helsi стала ініціатором та організатором заходу, під час якого соціально-відповідальні медіа змогли отримати найновішу та найактуальнішу інформацію про онко у світі та Україні для того, щоб інформувати свої аудиторії. Захід провела ведуча телеканалу «Київ24» Анастасія Красніцька.

Рак – це узагальнена назва більш ніж 100 захворювань, які вражають будь-яку частину організму людини. Але сьогодні лікарі впевнені: приблизно 40% онкологічних захворювань можна профілактувати, а багато видів раку можна вилікувати повністю за умови ранньої діагностики та своєчасного лікування.

Але, на жаль, канцерофобія та низька онконастороженість в Україні часто призводять до того, що лікування починається вже на тих стадіях, коли воно або дуже ускладнене, або коли просто пізно.

Багато хворих та їхні родичі дуже часто панікують та шукають допомоги зовсім не там, де варто це робити.

«У системі Helsi є чимало опцій безкоштовного лікування онкологічних захворювань в Україні», – говорить генеральний директор сервісу Helsi Євген Донець.

До Євгена на цьому заході приєдналися лікарі, які мають великий досвід у діагностиці та лікуванні раку: дерматоонколог Андрій Лисецький та гінеколог Інна Ейсмонт, а також психолог Олена Шершньова, яка працює з онкохворими та їхніми близькими. У кожного з них – своя місія в межах цієї теми.

Уже кілька років рак шкіри входить до сумної трійки «лідерів» за поширенням у світі та в Україні поряд із онко молочних залоз та легень. До того ж він стрімко молодшає, включаючи його найагресивнішу форму – меланому. Про це говорив відомий дерматоонколог, засновник та головний лікар мережі клінік CALM Андрій Лисецький. На жаль, в Україні високий відсоток смертності, порівняно з європейськими країнами та США, й виною тому насамперед – низький рівень поінформованості українців про необхідність щорічних скринінгів шкіри. Саме тому Андрій Вікторович постійно відкритий для журналістів, бо переконаний: зміна в українців культури засмаги та поява правила щорічно проходити огляд у дерматолога значно покращить загальну ситуацію.

Телеканал Київ

Задля цього він створив SkinScan – проєкт безкоштовної діагностики меланоми, який щорічно відбувається у травні-червні, у Дні меланоми у світі. У рамках проєкту будь-хто може пройти обстеження.

Провідний гінеколог Інна Ейсмонт розповіла про важливість регулярних чекапів жінок – не рідше одного разу на рік, тому що рак шийки матки, грудей та яєчників можна діагностувати лише при обстеженні, оскільки це захворювання підступне – багато років може взагалі не проявляти себе. Навіть поширене у широких колах самообстеження грудей малоефективне: пухлини на ранніх стадіях виявити самостійно неможливо.

Психолог Олена Шершньова розповіла про важливість психологічної підтримки рідними та близькими людей, у яких діагностовано онкозахворювання.

Усі спікери заходу попросили журналістів виявляти більше усвідомленості у справі інформування українців про рак, про профілактику онко, про важливість раннього діагностування та можливість повного одужання.

Телеканал Київ

Телеканал «Київ24» завжди активно підтримує всі акції та ініціативи, пов’язані з профілактикою та підтримкою здоров’я українців, нерідко у своїх ефірах надає слово провідним лікарям різних спеціалізацій, зокрема й онкологам.

Тож, напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком телеканал «Київ24» нагадує: рак не є вироком за умови ранньої діагностики. Бережіть себе, проходьте вчасно обстеження та не забувайте про профілактику.