Загалом у цикл «Міста-Герої» увійшли дванадцять портретів міст.

У День Незалежності телеканал Київ покаже цикл документальних фільмів «Міста-Герої».

Загалому цикл «Міста-Герої» увійшли дванадцятьпортретів міст, вулицями яких варварськи – танками та іншою важкою бронетехнікою, градами, авіаснарядамипрокотилася війна. Сотнізруйнованих будинків, тисячі вибитих вікон, десятки тисяч розбитих дол, – і нескінченне горе.

Кожен фільм має короткий стандартнийхронометраж – лише п’ять хвилин. Таким чином творці показати максимально сконцентрований біль. Залишити в історії страшні «візитки» цієї війни. Не проводити кордон між містами-мільйонниками та невеликими селищами. Бо горе не вимірюється кілометрами та поверхами. Горе, як не дивно це звучить, напрочуд однакове, – це розруха, кров, страх, безнадійність.

Але кожен фільм демонструє не лише результати  пекельної навали ворожої армії на мирні та благополучні міста. Кожен фільмце ще й приклад мужності, сили, згуртованості та любові українцівдо своєї землі.

Війна триває. Деякі міста-герої, на щастя, звільнено, і тепер у них робиться все, щоб повернути повноцінне життя. А деякі, на жаль, продовжують опір, щодня втрачаючи городян, будинки, дороги. Але не надію та віру.

І творці циклу мали на меті не тільки показати наслідки жорстокого нашестя путінської армії на наші землі, а й підтримати городян, які до останньої хвилини залишаються відданими своїм містам.

Після 24 серпня цикл можна буде побачити на Ю-туб каналі «Київ».

Команда, яка підготувала цикл: Олексій Лябах, режисер, сценарист Ольга Єлагіна, продюсер Наталя Дубовик, режисер монтажу Кирило Парасочка