Ми навчатимемо жінок професії «операторка»! Телеканал «Київ24» запускає спецкурс «Операторська справа»

15 травня стартує курс підготовки жінок-операторів, і включно до 14 травня можна подати заявку на безкоштовне навчання! Головний запит – на фотографинь, які вже знають, як працювати з камерою. Але долучитися можуть усі охочі. Значення не мають ні вік, ні освіта, ні професія. Перший модуль навчання триватиме 1,5 місяця, протягом інтенсивного курсу учасниці відвідуватимуть теоретичні заняття та практикуватимуться на телеканалі «Київ24» під керівництвом досвідчених фахівців.

Чому виникла така ініціатива? На жаль, реалії сьогодення загострили проблему дефіциту кадрів, бо чоловіки все частіше стають захисниками країни. Телеканал «Київ24» вирішив попереджувально не лише навчати, а й у перспективі працевлаштовувати учасниць курсу, що проявлять себе. Тим більше, що запит на цю професію давно існує серед жіночої аудиторії, адже це одна з креативних професій, що динамічно розвиваються. Раніше жінки, які хотіли працювати з візуальним рядом, в основному, ставали фотографками, проте ера смартфонів із камерами гарної якості суттєво скоротила ринок цієї спеціальності. І ось – нові можливості! «Мені з дитинства хотілося займатися саме операторською роботою, – сказала одна з майбутніх операторок журналістам телеканалу у спеціальному сюжеті про курс  «Операторська справа», – але так вийшло, що життя внесло свої корективи, тож я займаюся фотографією…» Тепер дівчина зможе нарешті опанувати професію своєї мрії!

«Узагалі медійні професії гендерних ознак не мають. Проте, так уже сталося, що більшість колег у таких спеціальностях, як операторська справа, звукорежисура чи освітлення – це чоловіки. Кадри – це і в мирні часи – проблема, а тим більше – зараз. Ми добре розуміємо, що через процес мобілізації ми можемо зіштовхнутися з кадровим голодом, тому маємо йти на випередження і вже починати готувати працівниць», – зазначила очільниця каналу «Київ24» Наталія Лященко.

Навчальний курс «Операторська справа» куруватиме головний оператор Євген Міглазов. Він із колегами вестиме практичні заняття, стежитиме за успіхами учениць, а надалі супроводжуватиме й опікуватиметься тими, хто візьме до рук камери та зніме свої перші репортажі для телеканалу «Київ24».

«Курс «Операторська справа» ми формуємо у зв’язку з кадровими потребами, адже все більше чоловіків зі сфери медіа обирають військові професії, але я щиро радий, що дівчата та жінки матимуть змогу реалізовуватись як операторки, – каже Євген Міглазов. – Дійсно, операторське мистецтво було довгий час не дуже популярне серед жінок через фізичні навантаження. Але насправді жінки мають прекрасні природні якості для нашої професії – найчастіше вони більш терплячі та уважні до деталей, ніж чоловіки. Тому ми віримо в нашу ініціативу і впевнені й у тому, що наш колектив поповниться талановитими та захопленими операторками».

Перші 12 дівчат уже прийняті до групи та відвідали ознайомчу зустріч на каналі «Київ24».

Що потрібно для того, щоб стати учасницею першого курсу «Операторська справа»? Просто подати заявку, яку всі охочі мають змогу надіслати на адресу [email protected]  аж до 14 травня. Усі заявки будуть розглянуті, з кожною претенденткою зв’яжуться наші працівники. Нагадаємо, що навчання – абсолютно безкоштовне. Планується, що буде сформовано дві камерні групи.

Дівчатам та жінкам, які хочуть спробувати себе в телевізійній сфері, пропонуємо й надалі стежити за нашими ініціативами, оскільки ми маємо намір розробити ще кілька навчальних курсів із різних спеціальностей. Так, наразі триває розробка курсу для майбутніх освітлювачів.

Ми не знаємо, коли закінчаться бойові дії, нав’язані мирній Україні сусідньою країною, але ми готові адаптуватися до будь-яких умов, які приведуть нас до перемоги та повернуть до повноцінного життя.  Іноді кризові умови стають новими можливостями. Використовуйте їх!