На знак підтримки ЛГБТ-спільноти весь червень елементом логотипу телеканалу «Київ» буде «веселка»

У всьому цивілізованому світі червень – це не лише перший місяць літа, а ще й Pride Month, Місяць Гордості спільноти ЛГБТ. А для решти – це час активної підтримки гей-спільноти та боротьби проти гомофобних настроїв. Телеканал «Київ» традиційно підтримує світові ініціативи щодо захисту прав ЛГБТ-ком’юніті.

Чому це важливо для кожного з нас? Тому що Pride Month – це не тільки про захист прав ЛГБТ, це демонстрація позиції, що жодна людина в нашому світі, незалежно від її природних особливостей, її усвідомленого вибору, її інтересів, не може бути засудженою та утиснутою у правах. Pride Month – це про те, що у вільній демократичній країні – а саме такою ми вважаємо Україну – права кожної людини мають бути недоторканними, а сама людина  повноцінно інтегрована в усі суспільні процеси.

«Свою лояльність до ЛГБТ-спільноти телеканал «Київ» демонструє давно – і словом, і ділом. За підтримку та корисні інформаційні сюжети минулого року ми навіть були відзначені грамотою «КиївПрайду». Я особисто знаю багатьох представників ЛГБТ-спільноти, є серед них і публічні люди. Для мене не має значення орієнтація, для мене головне – це людяність, уміння дружити, бути корисним для своєї країни. Багато гомосексуалів зараз захищають Україну на війні, для них дуже важливі їхні права, тому телеканал «Київ» послідовно виступатиме за цивілізовані рішення в цих питаннях», – каже шеф-редактор служби новин телеканалу Наталя Дубовик.

В ефірі телеканалу неодноразово з’являлися одностатеві пари, експерти, які працюють у просуванні прав представників ЛГБТ-спільноти, а ведучі каналу жорстко переривали будь-який прояв гомофобії з боку гостей, хоча таке траплялося поодиноко. Нашими героями була пара, яка виграла європейський суд проти держави, яка не дає їм можливості офіційно укласти шлюб. Отриману за рішенням суду компенсацію – 10 тисяч євро на двох – наші герої передали на потреби ЗСУ.

Телеканал також підтримав петицію громадян, спрямовану на узаконення одностатевих шлюбів в Україні.

Найближчим часом у рамках підтримки Pride Month ми плануємо висвітлювати події, що відбуватимуться в Києві під егідою «КиївПрайд», в ефірі каналу з’являться цікаві гості та експерти, а також медійно відомі представники ЛГБТ-спільноти. Важливою темою, яку планує підняти телеканал, буде працевлаштування людей гомосексуальної орієнтації та трансгендерів. Адже все більше людей відкрито заявляють про свій вибір, але, на жаль, далеко не завжди суспільство поводиться лояльно по відношенню до них.

На жаль, ми не маємо сучасної статистики щодо кількості представників гей-спільноти та трансгендерів в Україні та конкретно в Києві на цей час, але ще 2013 року, десять років тому, відкрито про свою орієнтацію заявляли близько 40 тисяч киян. Це дуже низький відсоток на тлі країн, де права всіх громадян незалежно від орієнтації зрівняні. Для порівняння, у США за останнє десятиліття приблизно вдвічі збільшилася кількість представників ЛГБТ-спільноти, а шлюбів у цьому середовищі побільшало майже вп’ятеро! І це, на думку фахівців, говорить зовсім не про фізіологічні чи навіть культурні зміни, а лише про правовий аспект, про свободу вибору, визнану на рівні держави.

Україна зараз переживає важкі часи, і війна підняла на новий рівень питання про рівні права гомосексуалів та трансгендерів із усіма членами суспільства. Представники ЛГБТ-спільноти, які воюють за свободу своєї країни, хочуть бути впевненими в тому, що соціальні та майнові права їх та їхніх близьких буде дотримано.

Тому для телеканалу «Київ» важливе зрівняння у правах усіх верств населення не лише на законодавчому рівні, а й в умах українців. Ми беремо активну участь у всіх ініціативах та надаємо інформаційну підтримку ЛГБТ-спільноті, щоб кожен українець міг безпечно і спокійно жити та реалізовуватись у своїй країні.