Мета конкурсу – відзначити авторів найкращих журналістських робіт про боротьбу українського народу, національний спротив та звитягу українських воїнів.

Проєкт «ІПСО», який виходить на «Радіо Київ – 98 FM» та телеканалі «КИЇВ24», став фіналістом конкурсу Служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») «Війна в об’єктиві» в номінації «Радіорепортаж/подкаст».

Загалом у семи номінаціях організатори отримали 385 заявок. Журналістські матеріали, надіслані на конкурс, оцінювали члени журі, до складу якого увійшли колишні журналісти, які зараз служать у Збройних Силах України. Журі визначило найкращі публікації, сюжети та репортажі у номінаціях – «Відеорепортаж», «Текстовий репортаж», «Кращий оператор», «Інтерв’ю», «Фоторепортаж», «Радіорепортаж/подкаст», «Улюбленець (долі) глядацьких симпатій».

Церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться у п’ятницю, 7 червня, в рамках фестивалю документалістики «Війна в об’єктиві», який пройде в Українському домі 7-9 червня.

У програмі фестивалю – прем’єри документальних фільмів «Щити Києва» та «Журналіст у формі». Глядачі також побачать стрічку Андрія Різоля з циклу документальних фільмів «Культура vs війна» й переглянуть картину Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги».

Вхід на церемонію та інші заходи фестивалю вільний, за обов’язковою попередньою реєстрацією: https://forms.gle/VeaAkq89EoczB28t9.

З міркувань безпеки точний час заходів буде повідомлено лише зареєстрованим учасникам напередодні фестивалю.

«ІПСО» – це проєкт із протидії інформаційно-психологічним операціям ворога, які росіяни розгортають як в Україні, так і у світі. Під час ефіру авторка й ведуча проєкту Олена Вострова разом із гостями в студії аналізують актуальні події та роблять розбір ворожих ІПСО, інфокампаній, наративів, меседжів, фейків та вкидів, які їх супроводжують. А також розбирають технології впливу на вибір і дії людей. Основна мета проєкту – системно протидіяти ворожим ІПСО та сприяти мобілізації й посиленню стійкості українців.

«Ця відзнака означає для мене, що наша робота – потрібна та ефективна, і її треба продовжувати. Вдячна всій наший команді і СтратКому ЗСУ. Особливо – полковнику Тарасу Дзюбі, який із початку цього року – у відрядженнях у різних місцях, де на практиці треба впроваджувати комплекс заходів з інформаційної безпеки і протидії інформаційним впливам ворога. Ми працюємо на перемогу, а це означає, що попереду – багато викликів. Працюємо далі, аби наші слухачі і глядачі знали правду про те, що відбувається, й могли протистояти ворогу, мобілізовуватися і вчасно робити правильні висновки й вибір», – говорить авторка й ведуча проєкту Олена Вострова.

Проєкт працює вже два роки з 20 квітня 2022 року, виходить у прямий ефір на «Радіо Київ – 98FM» щоп’ятниці о 12:00 із прямою трансляцією в YouTube, а також на телеканалі «КИЇВ24» по вихідних у вечірні години. А з 28 вересня 2022 року працює у співпраці зі СтратКомом ЗСУ, відколи співведучим і головним експертом проєкту став полковник ЗСУ Тарас Дзюба, головний спеціаліст Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ.

Для довідки:

«Війна в об’єктиві» – конкурс на кращі журналістські роботи про національний спротив та оборону України, заснований у квітні 2024 року. Організатор конкурсу: Служба зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа»).

Організатори мають на меті до Дня журналіста-2024 відзначити авторів кращих зразків публікацій, інтерв’ю, відео-, фото- та радіорепортажів (подкастів) про боротьбу українського народу проти країни-агресора, національний спротив, героїчність та звитягу українських воїнів в умовах повномасштабного вторгнення росії на території України, які публікувались або вийшли в ефір із 1 квітня 2023 року по 22 квітня 2024 року.