Телеканал "Київ" засуджує будь-які прояви втручання в особисте життя громадян.

6 жовтня в ефірі телеканалу “Київ” вийшов репортаж про порушників комендантської години авторства Анжеліки Музиченко.

Запровадження комендантської години із забороною пересуватися містом без спецперепустки є цілком логічною та зрозумілою вимогою воєнного часу. Закон один для всіх і його потрібно дотримуватися. Тому ми регулярно висвітлюємо тему порушень комендантської години.

Журналісти телеканалу “Київ” у співпраці зі столичними патрульними регулярно виїжджають в нічні рейди та готують репортажі про порушників комендантської години. За останні місяці в ефірі телеканалу вийшли десятки сюжетів, мета яких закликати жителів столиці не порушувати встановлені вимоги.

Разом із тим телеканал “Київ” категорично не згодний з показаним епізодом у сюжеті 6 жовтня за участі 23-річного порушника та демонстрацією в ефірі екрану його телефону, який перевіряли правоохоронці. Ми визнаємо помилку щодо оприлюднення особистої інформації.

Знятий журналісткою нашого каналу матеріал порушує журналістські стандарти та внутрішні редакційні правила.

Від адміністрації та колективу телеканалу приносимо вибачення власнику телефону.

Журналістку відсторонено від роботи. У діях Анжеліки Музиченко керівництвом телекомпанії було виявлено ознаки порушення трудової дисципліни, а саме неналежне виконання з вини працівника покладених на неї трудових обов’язків. При виконанні редакційного завдання Анжелікою Музиченко були порушені правила та норми Кодексу етики журналіста України. Керівництвом було проведено з Анжелікою Музиченко роз’яснювальну роботу для запобігання таких випадків в подальшому та застосовані заходи громадського впливу.

До відома колективу телекомпанії було доведено ситуацію, що склалася. Також були вжиті заходи щодо інформування та нагадування про норми та правила, якими у своїй діяльності повинні керуватися журналісти і які базуються на єдиному стандарті роботи, що визначають основні морально-етичні орієнтири, яких журналіст має дотримуватися при виконанні своїх професійних обов’язків.

Наразі телеканал проводить внутрішнє розслідування щодо причин випуску редакторською групою даного сюжету в такому форматі.

Неухильне дотримання журналістських стандартів є наріжним каменем формату телеканалу “Київ”, яким ми дуже пишаємося.

У подальшому в репортажах про порушників комендантської години будуть дотримані журналістські стандарти та норми етики.

Разом з тим просимо громадян дотримуватися усіх вимог комендантської години, зокрема, не пересуватися вулицями столиці з 23:00 до 05:00.