Уже другий рік поспіль телеканал «Київ24» є інформаційним спонсором соціального проєкту SkinScan/Я бережу свою шкіру, спрямованого на профілактику меланоми в Україні.

Засновник проєкту – досвідчений дерматоонколог Андрій Лисецький – у прямому ефірі розповів глядачам про те, як уникнути раку шкіри, й на прикладі ведучих показав, як швидко та легко проходить діагностика родимок.

13 травня – Всесвітній день меланоми: в цей день усі дерматологи світу спільно з соціально відповідальними ЗМІ ведуть просвітницьку роботу, спрямовану на профілактику меланоми – найагресивнішого типу раку шкіри.

На жаль, це захворювання прогресує у всьому світі та стрімко молодшає. Але якщо у США та розвинених європейських країнах повністю виліковуються близько 97-98% пацієнтів, то в Україні – не більше 50%.

Телеканал Київ

Катастрофічна ситуація обумовлена низькою налаштованістю та поганою поінформованістю населення про наслідки надмірного перебування на сонці, про необхідність щорічно робити чекапи родимок та інших новоутворень шкіри, про те, що будь-який рак шкіри повністю виліковний за однієї умови – ранньої діагностики.

Щоб змінити ситуацію на краще, Андрій Лисецький та його колеги постійно ведуть велику інформаційну роботу у ЗМІ щодо проблем раку шкіри, а щороку – з травня по червень – проводять місячник безкоштовної діагностики родимок у публічних місцях.

Цьогоріч місячник безкоштовної діагностики новоутворень шкіри розпочнеться 22 травня у ТРЦ Dream. Протягом чотирьох тижнів кожен охочий зможе прийти сюди у вихідні з 14-00 до 20-00 і продіагностувати шкіру. Досвідчені лікарі оглянуть пацієнта за допомогою дерматоскопа, дадуть необхідні рекомендації, оформлять паспорт шкіри людини.

У попередні роки вже близько 7 тисяч осіб отримали кваліфіковані консультації. Кожен такий літній захід виявляє близько 200-300 осіб, яким рекомендовано термінове видалення через меланому або деспластичні невуси.

Андрій Лисецький, а також ведучі телеканалу «Київ24» Олеся Турчин і Слава Соломка, які його підтримали, закликали не ігнорувати здоров’я своєї шкіри, а пройти діагностику у досвідчених лікарів-дерматоонкологів із 22 травня по 22 червня. Бережіть себе!

У цей же час у ТРЦ Dream поряд із локацією, де проводитиметься обстеження, всі охочі зможуть подивитися унікальну фотовиставку «Українські відомі жінки проти меланоми!» Серед тих, хто став обличчям соціального проєкту SkinScan, – провідні ведучі «Київ24» Ілона Довгань та Анастасія Красніцька.