16 вересня 2023 року в Україні відбулась найбільша соціальна екологічна подія глобального масштабу. Десятки тисяч громадян у 24 регіонах приєдналися до World Cleanup Day разом із 70 мільйонами учасників у 191 країні світу з метою формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля. Телеканал «Київ» також взяв участь у Всесвітньому дні прибирання. Співробітники організували масове прибирання всередині будівлі каналу та на прилеглій території.

Зазвичай на каналі прибиранням займаються професіонали, однак у Всесвітній день прибирання до процесу приєднався увесь колектив, зокрема, й ведучі Ілона Довгань, Сергій Одаренко, Андрій Рудий та Анастасія Красніцька. Гуртом навели лад усюди: від ньюзруму до місць загального користування й вулиці.

Серце телеканалу – це, звичайно ж, його студія. Її щодня бачать наші глядачі, а отже, й прибирають там найчастіше.

«Важливо, щоб стіл був чистим, бо дуже видно в кадрі, коли тут якісь плямки. А коли в нас іде зміна ведучих, ми сюди виходимо й натоптуємо, а в кадрі дуже видно ось ці всі сліди на підлозі», – коментує, прибираючи в студії, ведуча Ілона Довгань.

Та прибирали не лише в студії, а і в кузні новин телеканалу – ньюзрумі. Процес наведення чистоти можна зробити не лише корисним, а й ще й цікавим, якщо до звичних рутинних справ підходити творчо, – переконані ведучі.

«У мене є власні ритуали прибирання, зокрема – спеціальний домашній костюм і навіть парфуми, які я використовую перед тим, як розпочати прибирання. Для миття підлоги я зазвичай використовую не хімічні речовини, а спеціальні засоби з ефірними оліями – апельсиновою, лавандовою. Вони продаються в аптеці в невеличких пляшечках. Підбираю і з ними мию підлогу. А по завершенню прибирання я обов’язково запалюю свічку з ароматом – і в домі панує чистота», – розповідає ведуча Анастасія Красніцька.

«Тільки пил протерти – це одне, а от інше завдання – зробити вологе прибирання. Одразу відчуття свіжості з’являється в домі, й тоді ти відчуваєш, що дійсно поприбирав», – додає ведучий Андрій Рудий.

Продюсер телеканалу «КИЇВ24» Роман Недзельський сміття не просто регулярно прибирає, а ще й уже шість років сортує. Папірці – окремо, пластикові пляшки – окремо. Органічні відходи, звісно, теж.

«Ми збираємо папір. Ми багато маємо справи з ось таким білим а4 – журналісти тут роздруковують тексти. Й мало того, що на ньому можна писати ще з іншого боку, потім, коли він використаний, у нас стоїть ящик – ми його викидаємо, і його здають. Пластикові пляшки я скручую, щоб зменшити об’єм, і забираю додому, потім вона вдома в контейнер потрапляє», – ділиться своїм досвідом сортування Роман.

«Я викидаю все, що заважає моєму розвитку, що мене напружує, нервує. У мене немає вдома зайвих речей. Кожні три місяці я перебираю свою шафу. Ті речі, які не ношу, віддаю у спеціальні бокси прийому одягу. Якщо це речі, які на мене, до прикладу, маленькі, або я їх давно не ношу – деякі відправляю до дитбудинків. – говорить шеф-редакторка телеканалу Наталя Дубовик. – Що стосується побутового сміття – намагаюся сортувати, наскільки це можливо. У нас біля під’їзду стоять баки, куди я викидаю окремо картон, окремо – пакети з пластиковими пляшками й окремо – скло. Все інше я викидаю в ящик для продуктових відходів. І на роботі, в офісі, ми також сортуємо відходи. Обов’язково окремо викидаємо у спеціальний ящик папір, картон, який потім здаємо на переробку. Щоб зайвий раз не використовувати чистий папір – пишемо або друкуємо повторно з іншої сторони на листочках, де вже щось надруковано. Плюс нагадую співробітникам про те, що в них робоче місце повинно бути обов’язково чистим і доглянутим, бо це в принципі впливає на роботу та настрій. А ще я постійно чищу свій телефон від непотрібних відео, скріншотів, якихось повідомлень. Кеші, гугли, сториз – усе це я видаляю для того, щоб у мене якомога менше це сміття займало пам’яті в телефоні».

Разом із Наталею чистоту у своїх гаджетах намагається підтримувати і вся команда каналу.  Тож, окрім фізичного простору, у Всесвітній день прибирання колеги навели лад і в цифровому. Видалили з телефонів і робочих комп’ютерів сотні однакових фотографій, непотрібні файли та почистили кеші.

«Сьогодні екологія – на часі, як ніколи! Наша країна щодня потерпає від екоциду, наше довкілля зруйноване. Потрібно разом балансувати екосистему, тому що це все впливає на наше життя, здоров’я, їжу, воду, повітря тощо. Саме проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні показує всьому світові, що українці готові боротися за свою землю, за своє довкілля, і ми всі прагнемо жити в чистоті та добробуті. Екологічно відповідально до Перемоги!» – зазначила координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія Мархель.

Всесвітній день прибирання в Україні за п’ять років об’єднав 1 082 501 людину, учасники прибрали нашу країну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку. А команда телеканалу «КИЇВ24» цьогоріч у World Cleanup Day звільнилася від терабайтів непотрібної інформації та трьох мішків винесених відходів.