У флешмобі взяли участь Слава Соломка, Євгенія Золотоверха, Анастасія Красніцька, Сергій Одаренко, Олеся й Тарас Кобзарі, Сергій Смальчук, Олеся Турчин, Андрій Рудій та Ірина Король
До 14 лютого, що відзначається в усьому світі як День закоханих, ведучі телеканалу «Київ24» теж згадали про кохання й, разом із тим, вирішили показати, якого потужного рівня сягнув розвиток культури України та поезії, зокрема, під час війни. Сильна енергія, глибокий біль, внутрішня сила, готовність стояти до перемоги та відчайдушна любов одне до одного, до Батьківщини, до світу – все це відобразилося в гарячих і водночас ніжних рядках творців.
Ведучі свідомо обрали лише сучасних соціально-активних поетів, які знають про війну не лише з розповідей, які живуть у ній. Деякі з них перебувають на фронті, деякі – волонтерять. Важливо було показати, що українська поезія – жива, вона залучена до нашого спільного лиха й вона прекрасна та оптимістична, незважаючи ні на що. Отже, дивіться та слухайте!
Юрій Іздрик: людина-орган
Олеся Турчин, Андрій Рудий і Тарас Козар обрали вірші Юрія Іздрика, який дивує творчою різносторонністю. Він поет, прозаїк, культуролог, художник та музикант. Під час війни продовжує творити та надихати українців.
Олеся Турчин
Андрій Рудий
Тарас Кобзар
Дмитро Лазуткін: він розповідає нам про війну із гарячих точок
Поет, який отримав за вірші престижні премії ще на початку нашого століття. Журналіст, він працював на відомих телеканалах. Сьогодні Дмитро носить військову форму, обіймає посаду начальника зі зв’язків із громадськістю однієї з військових бригад, яка постійно від початку війни перебуває на передовій. Його вірші для вас прочитали Женя Золотоверха та Андрій Джеджула.
Євгенія Золотоверха
View this post on Instagram
Андрій Джеджула
Марко Терен: харків’янка, мама двох доньок, волонтерка АТО
Мар’яна – так звати в житті відому поетесу та авторку трьох книг – неодноразово говорила в інтерв’ю про те, як їй болить усе, що відбувається сьогодні. І це дуже зрозуміло: її місто неймовірно страждає від першого дня початку повномасштабної війни. Вірш Марко Терен обрав Сергій Одаренко.
Сергій Одаренко
Сергій Смальчук: поет кохання та свого часу
Вірші Сергія відомі багатьом: вони наповнені ніжністю, світлим патріотизмом, любов’ю до всього, про що він говорить і пише. Навіть коли це вірші про біль, а його багато у його рядках. Сергій Смальчук представив читачам свій вірш.
Мар’яна Савка: «Волонтеритиму до останнього дня війни»
Українська поетеса, головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка завжди мала активну життєву позицію. З перших днів війни вона включилася у волонтерство й каже, що продовжуватиме це робити до перемоги. ЇЇ вірші перекладені багатьма мовами, але українці, звичайно ж, завжди були її головними читачами. Олеся Кобзар читає вірш Мар’яни.
Олеся Кобзар
Мартіна Макєєва: ближче до людей
Мартіна – відома телепродюсерка, яка з командою зробила чимало крутих шоу на ТБ та в ютубі. Її називають інстапоеткою, кілька років тому вона почала записувати та викладати вірші на своїй сторінці в Інстаграм. І до неї прийшли читачі. Мар’яна – з покоління мережевих авторів, які не прагнуть офіційного визнання – вони мають народне. Мартіна з дочкою виїхала з України з початком війни, але душею, як і раніше, тут. Її вірш озвучила Анастасія Красніцька.
Анастасія Красніцька
Переглянути цей допис в Instagram
Павло Вишебаба: голос солдата
Павло Вишебаба був відомий іще до війни – насамперед як екоактивіст. Сьогодні він воює та пише вірші. Павло – дуже різнобічна людина, проте під час війни він став справжнім символом опору, адже його вірші – прямо з пекла – настільки справжні та зворушливі, що викликають неймовірні емоції. Його люблять усі – й підлітки, й дорослі, й жінки, й сильні чоловіки. З творчістю Павла Вишебаби вас знайомлять Слава Соломка та Ірина Король.
В’ячеслав Соломка
Переглянути цей допис в Instagram
Ірина Король