Це більше, ніж просто назви – це голоси минулого, що звучать у нашому сьогоденні. Проєкт «Імена на мапі столиці», який уже декілька тижнів виходить на каналі КИЇВ24, повертає пам’ять і відновлює гідність тих, чиї історії заслуговують бути почутими.
Київ – не лише місто, а й жива книга, де кожна вулиця, проспект чи парк може розповісти свою унікальну історію. Проєкт «Імена на мапі столиці» присвячений українцям, чиї імена сьогодні вплетені в топоніміку міста. Дуже часто ми звертаємо увагу не на відомі постаті, а на тих, про кого ще не встигли розповісти у шкільних підручниках – маловідомих, але надзвичайно важливих діячів у сфері політики, науки, культури та громадського життя.
Після прийняття закону про декомунізацію, а особливо після початку повномасштабної війни, простір столиці почав змінюватися. І з кожним новим ім’ям на карті ми не просто прощаємося з імперським минулим – ми відкриваємо нову сторінку власної ідентичності.
Кожен сюжет нашого проєкту – це подорож. Ми вирушаємо на кілька локацій, пов’язаних із життям героя: там, де він жив, творив, змінював світ навколо. І завдяки цьому ім’я на вуличному вказівнику перестає бути просто словом. Воно стає частиною великої історії Києва, вписаної з любов’ю, гідністю й пам’яттю.
«Проєкт «Імена на карті столиці» – це свого роду апгрейд програми «(Не)відомі українці», яка добре відома глядачам телеканалу, – зазначила Альона Яструбенко, продюсерка дивізіону ранок телеканалу КИЇВ24. – Зараз команда проєкту вирішила звузити фокус подачі та говорити переважно про імена, присвоєні вулицям столиці після 2015-го й особливо – після 2022-го року. На жаль, з’ясувалося, що ми не надто добре знаємо свою історію, й ініціатива КИЇВ24 спрямована на те, щоб заповнити ці прогалини».
Велику увагу викликала оповідь про Сергія Параджанова: сюжет знімався у трьох локаціях – у парку «Юність», який планують перейменувати на Парк імені Параджанова, якщо мешканці міста проголосують «за». Дуже ефектними були кадри, зняті на вході на Кіностудію ім. Довженка й біля кінотеатру «Україна», де свого часу відбулася прем’єра фільму «Тіні забутих предків».
«Любити Україну треба не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені», – так говорив Євген Чикаленко, меценат, публіцист, аграрій та палкий патріот. Саме завдяки його фінансовій підтримці побачила світ перша щоденна українська газета та пам’ятник Тарасу Шевченку. Саме тому цей випуск мав особливий резонанс. Його також знімали у кількох локаціях: біля будинку Вчителя, в парку Шевченка, біля пам’ятника Кобзарю.
«Людям відгукається наша ідея, – каже ведуча проєкту, журналістка телеканалу КИЇВ24 Ірина Коваленко. – Вони охоче пишуть про це у соцмережах, коментують, запитують. Дуже приємно було, коли нещодавно під час зйомок біля кінотеатру «Україна» підійшла людина й захоплено висловила своє ставлення до нашої програми та нашого телеканалу! Зворотній зв’язок буває дуже корисним і надихаючим! Мені подобається ідея опитати людей щодо того, історію якої назви вулиці вони хотіли б дізнатися, сподіваюся, ми це опитування обов’язково здійснимо, щоб бути ще ближче до наших глядачів…»
Ті, хто не бачив попередніх випусків, можуть знайти їх на YouTube-каналі КИЇВ24 й подивитися в записі. А нові сюжети виходять по вівторках у ранковому слоті.
Отже, дорогі любителі історії Києва та України, дивіться проєкт «Імена на карті столиці» щотижня, у вівторок, між 7 та 9 годинами ранку. І пишіть свої коментарі у соцмережах. Для нас дуже важлива ваша думка!