Курс створений для представниць і представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. А також – для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.
Ведуча телеканалу «Київ24», журналістка та медіатренерка Ілона Довгань стала співведучою онлайн-курсу «Історія українського громадянського суспільства».
22 січня 2024 року відбулася презентація курсу в дискусії спільно з його авторами й авторками та ведучими, де Ілона була також модераторкою. Учасники й учасниці дискусії обговорили суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства; згадали, чому українці об’єднувались, діяли, виходили на вулиці. А також дискутували про цінності, які спонукають українців діяти в перспективі періоду незалежності.
Спрямували свою увагу й на історії боротьби та успіху в темі Криму, процеси на Сході України, українську журналістику та роль громадських організацій у розвитку активного громадянського суспільства.
Цей курс – про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства. Під час його проходження можна дізнатися про природу українських революцій і феномен масового опору та з’ясувати, які цінності спонукають українців діяти в перспективі періоду незалежності.
Спікер(к)и курсу:
- Алім Алієв, кримський правозахисник, куратор культурно-освітніх проєктів, заступник генерального директора Українського інституту;
- Тимофій Брік, ректор університету «Київська школи економіки»;
- Катерина Зарембо, кандидатка політичних наук, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», запрошена дослідниця Центральноєвропейського університету;
- Севгіль Мусаєва, журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда»;
- Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа;
- Ілона Довгань, телерадіоведуча, журналістка, медіатренерка.
Онлайн-курс підготовлений у межах проєкту «Фенікс», що впроваджується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу. Курс розроблено у партнерстві з Українським Інститутом.